Beporzók Napja a Péter Pál Polgárházban

2023.03.10-én a Péter Pál Polgárház udvarán került megrendezésre a Beporzók Napja. A rendezvény egyik első eseményeként Irsai Farkas László, a Koszta József Múzeum igazgatójának felkonferálása mellett köszöntötték a díszvendégek az eljött óvodásokat és iskolásokat. Köszöntőt mondott Monoki Mariann, a szentesi Bartha János Kertészeti Technikum és Szakképző Iskola igazgatónője; Mészárosné Surányi Olga, az ÖKOSzentes Munkacsoport képviselője; Móra József, Szentes Város Önkormányzati képviselője, valamint Pásztor Antal, a Szentesi Önkormányzat Városfejlesztési, Városrendezési és Turisztikai Bizottságának elnöke. A rövid beszédek után Pásztor Antal és Pesti Sarolta, a Koszta József Múzeum múzeumpedagógusa a gyerekek visszaszámlálására közösen leplezték le a Múzeum új, zöld logóját. Ezt követően a gyerekek érdekes előadásokat hallhattak a beporzókról, mézet kóstolhattak, fotózkodhattak Kökénnyel és Kázmérral, az egérkéinkkel, valamint megismerkedhettek a méhészkedéssel is Keresztes-Nagy Nikolett, a Koszta József Múzeum munkatársának közreműködésével, illetve izgalmas ökológiai projektekbe kaphattak betekintést Mészárosné Surányi Olga által.

ökoszentes nap első kép
ökoszentes nap második kép